Ogłoszenia duszpasterskie 02. - 09.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Przygotujcie drogę Panu - usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. On przybędzie nie tylko w tajemnicy swego wcielenia, ale także w dniu paruzji. Jesteśmy zaproszeni, aby poprzez modlitwę i zachowanie postawy czujności przygotowywać się na przybycie Boga, który ciągle przychodzi.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Adwent to czas radosnego, a zarazem modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. O godz. 16.30 - nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o 17.00. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym o 17.00, zaś w sobotę o godz. 8.00. Roraty w Rudniku w poniedziałek, wtorek i w czwartek o godz. 7.00, w środę i piątek o godz. 16.00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- we wtorek - wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

- w czwartek - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego

- w piątek - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

3. We wtorek - przypada wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy - patronki górników. Msze św. w intencji górników i ich rodzin w Rudniku o godz. 9.30 oraz w kościele parafialnym o godz. 11.00

Jest to zarazem Dzień Modlitw za bezrobotnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

- Iczwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- I piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

5. W sobotę - 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30

W tym dniu w czasie Mszy św. wieczornej - dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św.

otrzymają poświęcone medaliki. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Również w sobotę, 8 grudnia nasza Parafia pielgrzymuje do Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu. Msza św. w Sanktuarium Św. Mikołaja o godz. 10.00 . Wyjazd we własnym zakresie.

6. W przyszłą niedzielę, modlitwą i ofiarą / do puszek / wspieramy Kościół na Wschodzie.

7. W kancelarii parafialnej w godzinach od 9.00 - 12.00 można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica

ul. Górna 21, 15, 7;

ul. Dolna 32, 30;