Ogłoszenia duszpasterskie 02. - 09.09.2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Każda gra ma swoje reguły, a życie posiada obowiązujące zasady. Trzeba je znać i należy je dokładnie przestrzegać. Jezus Chrystus pokazał nam , jak szczęśliwie może wyglądać życie zgodne z Bożymi przykazaniami. Bóg będąc dawcą życia doskonale wie, co życiu służy. Troszczy się o to, aby mogło ono rozwijać się, ku radości i pomyślności człowieka. Zaufajmy miłosiernemu Ojcu. On sprawi, że będzie wzrastać w nas dobro i nasze życie potoczy się szczęśliwie według Jego zasad.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 . Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- w piątek - wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,

- w sobotę - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

3. W poniedziałek, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.00 - w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Rudniku. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. I rozpoczynającym naukę w szkole.

4. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

5. W środę, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

- ICzwartek - modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w Rudniku o godz. 16.00 oraz w kościele parafialnym o 17.00

7. W przyszłą niedzielę, 9 września przypada uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o godz. 16.00 - w Rudniku.

Msze św. o 7.30, 9.30 i 17.00 - w kościele parafialnym.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Prawej Strony Piotrówki:

ul. Wierzbowa 3, 4, 6, 11