Ogłoszenia duszpasterskie 02.-09.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym, jak Jezus ukazywał się swoim uczniom, rozmawiał z nimi i spożywał z nimi posiłki. Powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, że Jezus jest z nami przez wszystkie dni aż do końca świata.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. W dniu dzisiejszym odbędzie się doroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówki.

2.Liturgiczne obchody tygodnia: - w poniedziałek - wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy - w sobotę - wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. - W I czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego nowych Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o dar powołań do służby w Kościele. 

4. W I piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w Rudniku - o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

5. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i w niedzielę o godz. 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

7. Okazja do spowiedzi św. pól godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek - godzinę przed Mszą św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Lewej Strony Piotrówki

ul. Ks. Olszaka 27, 31, 33, 35, 37