Ogłoszenia duszpasterskie 02.-09.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje : Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów ( Łk 2, 30 - 31 ). My także wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata, Światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radość. Bądźmy gotowi - jak Symeon i Anna - przyjąć Go do swoich serc.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. O godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Dzisiaj też po każdej Mszy św. oraz w poniedziałek po Mszy udzielać będziemy błogosławieństwa Św. Błażeja, patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem.

2. Liturgiczne obchody tygodnia: - w poniedziałek - wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika - w środę - wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy - w czwartek - wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. We wtorek po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę w liturgii wspominamy Św. Agatę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu błogosławimy chleb - symbol dobroci, wodę - która jest przeciwieństwem niszczącego ognia, a zarazem czynnikiem podtrzymującym życie i gaszącym pragnienie oraz sól - nieodzowną przyprawę , która nadaje potrawom smak i chroni przed zniszczeniem. Po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. - I czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. 

6. - I piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy za Mszę św. szkolną : - w Rudniku o godz. 16.00 - w kościele parafialnym o 17.00 Z racji I piątku - zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek - godzinę przed Mszą św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na zakony kontemplacyjne. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby Parafii. 

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Holica

ul. Górna 31, 29, 23, 23b, 18