Ogłoszenia duszpasterskie 01.-08.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


N I E D Z I E L A - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziś o godz. 14.00 w kościele parafialnym nabożeństwo za zmarłych, o 17.00 - ostatnia w tym roku Msza Święta w kaplicy Opatrzności Bożej. Od kwietnia rozpoczniemy tam sprawowanie Mszy w tygodniu i w niedzielę.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- Poniedziałek - 2.XI - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 8.00, 9.30 w Rudniku i wieczorna o 17.00.

- Środa 4.XI - Wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona św. Jana Pawła II

3. Różaniec z wypominkami zmarłych codziennie (do niedzieli) o 16.30.

4. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy pomimo nauczania zdalnego.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii. Bóg zapłać także za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W związku z kolejnym ograniczeniem ilości wiernych podczas nabożeństw, prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na nasze konto:

Bank Spółdzielczy Cieszyn: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

7. W najbliższy piątek do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy Łubowiec: ul. Pilotów 6, 10, 16 oraz ul. Słoneczna 1C, 3, 4

8. Zapraszamy raz jeszcze na nabożeństwo za zmarłych o 14.00, ale pamiętajmy, że liczba wiernych w naszym kościele została ograniczona do 20 osób, dlatego pierwszeństwo mają rodziny, które tego roku straciły swoich najbliższych.

9. Ze względów epidemiologicznych, cmentarze zostały decyzją władz zamknięte do 4.XI. Biskupi apelują, aby wizyty na cmentarzu rozłożyć na cały miesiąc listopad, celem uniknięcia większych zgromadzeń przy grobach. Papież Franciszek wydał specjalny dekret wydłużający możliwość wyproszenia odpustu zupełnego dla zmarłych na cały listopad.

10. Apelujemy do wszystkich odwiedzających dolny cmentarz, aby gasili świece i znicze zanim opuszczą cmentarz. Prosimy wszystkich o odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła. Zachęcamy naszych Parafian, aby w ramach wieczornego spaceru sprawdzili, czy na grobie bliskich nie palą się znicze pozostawione np. przez gości z innych parafii. Jak co roku, ze względów bezpieczeństwa polecamy znicze elektryczne. Jak zawsze kierujemy specjalną prośbę do naszych strażaków, aby w ciągu najbliższego tygodnia pomogli nam wieczorami w gaszeniu płonących lampek i zniczy.