Ogłoszenia duszpasterskie 01. - 08.07.2018

XIII N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Śmierć człowieka zwłaszcza bliskiej osoby - rodzi poczucie lęku i bezsilności. Wobec pojawiających się wówczas pytań, natchniony Autor Księgi Mądrości podaje zaskakującą odpowiedź w kwestii odpowiedzialności Stwórcy za śmierć stworzenia : Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących ( Mdr 1, 13 ). Swoją postawą Pan Jezus potwierdza słuszność tego zdania. Walczy On przecież ze słabością i śmiercią, uzdrawiając chorych i wskrzeszając umarłych. W pełni objawia się prawda, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, lecz do życia wiecznego.

1. Dziś o godz. 16.30 - zapraszamy na nieszpory niedzielne. Po nieszporach Msza św. o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek, święto Św. Tomasza, Apostoła

- w piątek, wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

3. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają:

- I Czwartek - modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie i życiu zakonnym

Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

- I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa

- I Sobota - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny

O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 8 lipca przypada Odpust ku czci Opatrzności Bożej.

Suma odpustowa o godz. 11.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Na sumę zapraszam poczty sztandarowe, dzieci I - szo Komunijne w strojach, panie w strojach regionalnych, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej.

Nieszpory odpustowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o 17.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

7. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka"

ul. Karolinka 1, 3, 4, 12;

ul. Truskawkowa 12