Ogłoszenia duszpasterskie 20.-27.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 16.15 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o 17.00.

2. We wtorek – 22 dzień miesiącaO godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska – nazywana „Nowenną nie do odparcia”. Będziemy polecać sprawy Ojczyzny, Parafii, rodzin.

3. czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. W piątek , 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 8.00 i 17.00.Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu / do puszek / jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 30. rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Droga Krzyżowa – o godz. 16.15 Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową, może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.15

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Winicjusz franciszkanin z Tychów. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach oraz podany w marcowym numerze „ Anioła Kończyckiego .” Na sumie o godz. 11.00 – Chrzty i Roczki .

6. Przypominamy, że od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę - o godz. 16.30 odmawiamy Różaniec – w intencji Ojczyzny oraz o pokój w świecie.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

10.Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Prawej Strony Piotrówki ul. Wierzbowa 19, 25, 10 A, 23, 29, 39