Ogłoszenie kolędowe

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIE KOLĘDOWE

Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, obowiązującego zarówno księży jak i katolików świeckich, każdy duszpasterz jest zobowiązany do odwiedzenia swoich Parafian przynajmniej raz w roku, aby poświęcić ich domy, pomodlić się z całą rodziną i odbyć z nimi rozmowę duszpasterską. Jak wiemy, jest to utrudnione z powodu pandemii koronawirusa, ale Episkopat Polski zasugerował nam dwa rozwiązania, pozostawiając decyzję miejscowym biskupom i duszpasterzom. Pierwsza forma kolędy, to odwiedziny tylko tych parafian, którzy sobie tego życzą i chcą zaprosić kapłana do siebie. Drugi sposób, to zaproszenie skierowane przez duszpasterzy do mieszkańców poszczególnych dzielnic, aby przyszli do kościoła na wspólną Mszę ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym. W naszym Dekanacie wybraliśmy tę drugą formę kolędy. Zapraszamy więc poszczególne dzielnice do kościoła na specjalne Msze, które będziemy odprawiali w intencji mieszkańców danych ulic i dzielnic.

* Msze kolędowe będą odprawiane w kościele parafialnym codziennie od 18 - 28 stycznia o godz. 18.00, a w Rudniku 20.01 i 22.01 (środa, piątek) o godz. 17.00.

* Podczas Mszy otrzymamy poświęconą kredę, którą sami opiszemy drzwi swojego domu oraz obrazek z modlitwą kolędową, którą rodzina powinna wspólnie odmówić.

* Pamiętajmy, aby zabrać na Mszę słoiczek z wodą do poświęcenia. Po powrocie do domu, sami pokropimy swoje mieszkania na błogosławieństwo w nowym roku 2021.

MSZE KOLĘDOWE BĘDZIEMY ODPRAWIALI WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO PORZĄDKU:

GODZINA 18.00:

 1. Poniedziałek - 18.01 - Prawa strona Piotrówki (p. Morawiec - p. Kraus) oraz Karłowiec (p. Strecuła - p. Koszyk)

 2. Wtorek - 19.01 - Lewa strona Piotrówki (p. Pala - p. Majętny) oraz Sośnie - Blok do p. Parchańskich

 3. Środa - 20.01 - Świerczyniec (p. Ćwięczek - p. Morawiec) oraz Osiedle Karolinka (p. Chmiel - p. Foltyn)

 4. Środa - 20.01 - godz.17.00 - Rudnik Porzędź i Rudnik Beresteczko

 5. Czwartek - 21.01 - Statek 2 (cała ul. Cieszyńska, p. Parchańscy, Penkala, Pyszny) oraz Os. Karolinka (p. - Foltyn, Łazarz, Rom)

 6. Piątek - 22.02 - Łubowiec 2 (p. Żyła - p. Jurgała) oraz Świerczyniec (p. Gremlik - p. Czakon)

 7. Piątek - 22.01 - godz. 17.00 - Rudnik Centrum 1 (p. Machej, ul. Polna i Szkolna) oraz Centrum 2 (p. Zbigniew Machej - p. Folwarczny)

 8. Sobota - 23.01 - Lewa strona Piotrówki (p. Klocek - p. Kuchejda) oraz Odnóżka (p. Grzybek, Chmiel, Żyła)

 9. Niedziela - 24.01 - Podkaczok i Wygoda całość - (p. Chwolek, Bijok, od piekarni do p. Brzóska, Parchański)

 10. Poniedziałek - 25.01 - Łubowiec 2 (p. Słowik - p. Hawełka) oraz Stawiska (p. Bierscy, Blok PKP)

 11. Wtorek - 26.01 - Pudłowiec Dół (p. Machej - p. Brychcy) oraz Statek 1 (p. Juroszek - p. Szuster) oraz Prawa strona Piotrówki (p. Żyła - p. Stoszek)

 12. Środa - 27.01 - Holica - Całość

 13. Czwartek - 28.01 - Łubowiec 1 (p. Foltyn - p. Branny) orz Babilon (p. Foltyn - p. Młotek)

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN