Ogłoszenia duszpasterskie 9.-16.05.2021VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii dniem I Komunii Świętej. Dzieci mają swoją uroczystość podzieloną ze względów sanitarnych na dwie tury - pierwsza grupa o godz. 9.00, a druga o godz. 11.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Prośmy, aby dzieci te zrozumiały jak wielkim darem i zaszczytem dla chrześcijanina jest możliwość karmienia się Ciałem samego Jezusa Chrystusa.
  2. Przypominamy, że do końca października wznowiliśmy odprawianie Mszy i nabożeństw w kaplicy Opatrzności Bożej. W niedziele Msze Święte będą tam o godz. 17.00 i 19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzisiaj i w kolejne niedziele maja zapraszamy na nabożeństwa majowe do kaplicy Opatrzności Bożej na godz.16.30.
  3. W kościele parafialnym majówki odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
  4. Dzieci komunijne rozpoczną od poniedziałku obchody swojego Białego Tygodnia po I Komunii Świętej, podczas którego będą brały udział w majówkach i Mszach Świętych. Ze względów sanitarnych, po konsultacji z rodzicami, podzieliliśmy dzieci na dwie grupy - podobnie jak podczas uroczystości komunijnych. Grupa pierwsza będzie uczestniczyła w majówkach w poniedziałek, środę i piątek, a grupa druga we wtorek, czwartek, sobotę.
  5. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże w czasie zasiewów, we wtorek o uświęcenie ludzkiej pracy, a w środę za głodujących na całym świecie.
  6. W czwartek, 13 maja, zapraszamy na godz. 16.00 na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego będziemy powierzali Jezusowi Chrystusowi wszystkie nasze sprawy osobiste, parafialne i narodowe przez wstawiennictwo NMP z Fatimy.
  7. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną: - do Rudnika - na godz.16.00, - do kościoła parafialnego - na godz.16.30 na majówkę, a na 17.00 na Mszę Św. Tego dnia obchodzimy w Kościele święto Św. Macieja Apostoła. Jest to pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożyliście dzisiaj i które składacie przez cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto parafii.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców dzielnicy PUDŁOWIEC: ul. Cieszyńska 78, 84, 100, 94, 69 Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za wykoszenie i wyplewienie trawy wokół kościoła oraz przygotowanie świątyni do I Komunii Świętej.
  10. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy wspominali moment pożegnania Jezusa z uczniami, powrót do Ojca Niebieskiego i nakaz Mistrza, aby zanieśli Ewangelię na krańce świata.