Ogłoszenia duszpasterskie 8. - 15.09.2024

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 9.30 w Rudniku Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. O godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 ostatnia w tym roku - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w piątek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła - w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w Kościele

4. W piątek – o godz. 17.00 – Msza św. szkolna. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy św. Msza św. szkolna w Rudniku o 16.00. Jest to 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej.

5. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

6. W sobotę, 14 września - o godz. 10.00 - zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty parafialne. Również w sobotę w amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu - odbędzie się dzień wspólnoty dla dzieci i młodzieży, w czasie którego nasza parafianka Julia otrzyma specjalne błogosławieństwo Ks. Biskupa do posługi animatora parafialnego i będzie przygotowywać naszą młodzież do sakramentu bierzmowania. Transport we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy !

7.W przyszłą niedzielę 15 września – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o 16.00 – w Rudniku. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 17.00 – w kościele parafialnym. Słowo Boże wygłosi Ks. Eugeniusz Góra.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godziny 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Statek, ul. Statek 1, 2, 3, 5, 10