Ogłoszenia duszpasterskie 7.-14.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz.16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo wielkopostne, głęboko zakorzenione w polskiej tradycji religijnej. Po Gorzkich Żalach jeszcze Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele.

3. Piątek: - w Rudniku - Droga Krzyżowa o 15.30, po niej Msza Święta szkolna o 16.00 - w kościele parafialnym - Droga Krzyżowa o 16.15, a Msza Święta szkolna o 17.00 Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

4. Przypominamy, że codziennie (oprócz piątku i niedzieli) odmawiamy o godz.16.30 „Różaniec do granic nieba ”, polecając Bogu naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo Maryi.

5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą Świętą, zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary, które składacie na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto.

8. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziny z ul. Statek: 10, 12, 16, 16A, 18, 20

9. W następną niedzielę 14 marca, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki wygłosi do nas Franciszkanin O Winicjusz OFM. Plan rekolekcji jest podany w gablotach, w Aniele Kończyckim oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i zadumy nad własnym życiem, jakim są rekolekcje.