Ogłoszenia duszpasterskie 6.-13.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele II tydzień Adwentu. Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różaniec do granic nieba”, a na godz. 17.00 na wieczorną Mszę Świętą. Na wspomniany „Różaniec do granic nieba” zapraszamy codziennie na 16.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- W PONIEDZIAŁEK - 7 XII - Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- WE WTOREK - 8 XII - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia dzieci z klasy III otrzymają swoje poświęcone medaliki komunijne.

3. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W czasie Adwentu codziennie odprawiamy w naszym kościele Msza Święte roratnie o godz. 17.00, a w Rudniku w środę i piątek o godz. 16.00.

5. Przypominamy, że codziennie, pół godziny przed Msza Świętą, będzie okazja do spowiedzi. Z racji przepisów sanitarnych zaplanujmy sobie świąteczną spowiedź odpowiednio wcześniej, aby w ostatniej chwili nie robić w kościele sztucznego tłumu i nie łamać przepisów bezpieczeństwa.

6. Na wielu cmentarzach komunalnych i parafialnych administratorzy umieścili tablice z prośbą do opiekujących się grobami, aby nie wrzucali do kontenerów kwiatów. My również bardzo prosimy, aby do kontenerów nie wrzucać kwiatów, a przede wszystkim kwiatów doniczkowych. Niektórzy wrzucają je nawet razem z donicą, co sprawia, że kontenery zapełniają się bardzo szybko. Pamiętajmy, że zapłata za opróżnienie jednego kontenera to kilkaset złotych.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii oraz za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W związku z kolejnym ograniczeniem ilości wiernych podczas nabożeństw, prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na nasze konto:

Bank Spółdzielczy Cieszyn: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

8. W najbliższy piątek do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy:Os. "Karolinka":

ul. Miodowa 3, 5, 6, 10;

ul. Prosta 6