Ogłoszenia duszpasterskie 5.-12.1.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii - także dzisiejszej II niedzieli po Narodzeniu Pańskim - słyszymy Jego Słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2. W poniedziałek, 6 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 - w kościele parafialnym oraz w Rudniku o 9.30. O godz.15.00 - zapraszamy na Koncert Kolęd - w wykonaniu organistów i muzyków naszej Parafii. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 6. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Św. Mikołaja w Bielsku - Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

3. We wtorek po Mszy św. Nowenna do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek -Msza św. szkolna : w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału.

7. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Statek

ul. Statek 10, 12, 16, 16A, 18, 20