Ogłoszenia duszpasterskie 5.-12.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W pierwszy dzień tygodnia mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia i ukojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego : Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię( Mt 11, 28 ).

1. Dziś uroczystość I Komunii św. w Rudniku. Msza św. w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców o godz. 11.00 - w Rudniku. Nieszpory o godz.16.00 - z udziałem dzieci I - Komunijnych - również w Rudniku. Msze św. wieczorne o godz. 17.00 i 19.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy - w środę - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera - w sobotę - święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Domów k/ Zamku

ul. Zamkowa 22, 24, 32 ul. Ks. Kukli 22