Ogłoszenia duszpasterskie 5. - 12.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś godz. 16.00 nabożeństwo majowe w Rudniku. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. W poniedziałek o godz. 17.00 – Msza św. za + Zbigniewa Gwóźdź – od szwagierki Moniki z rodziną - / odprawia Ks. Grzegorz poza Parafią /.

3. Liturgiczne obchody tygodnia - w poniedziałek – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba - w środę – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje / tzw. Dni Krzyżowe. – w poniedziałek – 17.00 – Msza św. w okresie zasiewów

- we wtorek – 17.00 – Msza św. – o uświęcenie pracy ludzkiej

- w środę – 17.00 – Msza św. – za głodujących

W tych dniach gromadzimy się przy kapliczkach o 17.45 na nabożeństwie Majowym połączonym z modlitwami o błogosławieństwo i uświęcenie pracy ludzkiej.

5. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele. Po Mszy Świętej o 17.30 próba generalna dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

6. Od piątku, 10 maja – rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę od godz.9.00 spowiedź święta dzieci I Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. O godz. 11.00 - Msza św. w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych - godz. 16.00 w kościele parafialnym.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziców dzieci komunijnych.