Ogłoszenia duszpasterskie 5.-12.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową

1. Przypominamy, że wskazania duszpasterskie Biskupa bielsko-żywieckiego z dnia 26.03.2020 na czas trwania epidemii obowiązują cały czas. Znajdziemy je w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii. W razie jakichkolwiek zmian, informacja pojawi się na stronie internetowej, dlatego zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.

2. Wykażmy daleko idącą samodyscyplinę pozostając w domach i nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci. Pamiętajmy, że na Mszy Świętej obecnych może być pięć osób.

3. Msze Święte w od poniedziałku do środy o godz.17.00, a w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny o 7.30, 9.30 w Rudniku, o 11.00 i wieczorna o 17.00.

4. Niestety, zgodnie z przepisami epidemiologicznymi tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia muszą się odbyć bez udziału wiernych. Pamiętajmy, że święcenie pokarmów w Wielką Sobotę również nie może się odbyć, a pokarmy błogosławimy sami w czasie śniadania wielkanocnego.

5. Sprzątanie kościoła w najbliższą środę - Wygoda: ul. Podlesie 3, 7, 18, 13, 4, 1a

6. Pod dzwonnicą można nabyć Paschaliki Wielkanocne w celu wsparcia Caritas naszej diecezji.

7. Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Po świętach, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w kaplicy Opatrzności Bożej. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało uniemożliwione. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne ofiar, lub do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele…)

Numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła

Kończyce Wielkie