Ogłoszenia duszpasterskie 4. - 11.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy dziś Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. Msze św. dziękczynne o godz. 9.30 – w Rudniku, w kościele parafialnym o godz.11.00 O godz.16.30 nieszpory i Msza św. o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej. Dzisiaj też odbywa się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego prezbitera i męczennika. Początek o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w środę – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

– w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

3. W czwartek  od 16.00 – Godzina Święta – modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

4. W - piątek – Msza św. szkolna – w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o godz. 17.00. Na Mszę św. szkolną bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, osoby grające na gitarze lub innych instrumentach. Po Mszy św. młodzież klas 7, 8, szkól średnich, osoby grające zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej.

5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, jak również wszystkich chętnych pragnących służyć przy ołtarzu, na spotkanie - w Rudniku : w środę, 7 września po Mszy św. o godz. 16.00 ; - w kościele parafialnym : w czwartek, 8 września po Mszy św. o godz. 17.00 – w salce katechetycznej na plebanii

6. W najbliższy piątek, 9 września o godz.19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży klas I – szkół średnich, która 23 września z rąk ks. bpa Piotra Gregera otrzyma sakrament bierzmowania. Obecność wszystkich na próbie liturgicznej obowiązkowa. Uczniowie, którzy przyjęli chrzest poza naszą Parafią – przynoszą zaświadczenie z parafii, gdzie zostali ochrzczeni.

7. Wprzyszłą niedzielę, 11 września – przypada uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Suma odpustowa o godzinie 11.00 i nieszpory o 16.00 – w Rudniku. Msze św. o 7.30 i 9.30 – w kościele parafialnym oraz w kaplicy Opatrzności Bożej o godz. 17.00. Słowo Boże wygłosi Ks. Leszek Kostrzewa

8. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

9. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Wygoda: ul. Wygoda 9, 11 ul. Dworcowa 1 ul. Cieszyńska 70 ul. Ks. Kukli 13

Link do strony parafialnej Facebook: