Ogłoszenia duszpasterskie 31.10-7.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła. O godz. 16.30 – Różaniec w kaplicy Opatrzności Bożej – a po nim Msze św. o 17.00 i 19.00 – ostatnie w tym roku odprawiane w kaplicy.

2. Wponiedziałek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.30 i 11.00 – w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30. O godz. 14.00 –nabożeństwo za Zmarłych. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych proszę o udział w procesji ze świecami. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „ Ojcze nasz …” i „ Wierzę …” , modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w dniach od 1 – 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się za Zmarłych.

3. We wtorek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W - I czwartek – w liturgii wspominamy Św. Karola Boromeusza, biskupa Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy o nowe powołania – także z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu przypada 41 rocznica przyjęcia sakry biskupa Janusza Zimniaka. Biskupa Seniora polecamy pamięci w modlitwie.

5. W I piątekczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : - w Rudniku - 16.00 ; - w kościele parafialnym17.00

Podczas tych Mszy modlimy się o błogosławieństwo Boże dla całej społecznościszkolnej w Rudniku i Kończycach Wielkich, oraz o światło Ducha Świętego dla uczących i uczących się. Z racji pierwszego piątku zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

6. W I Sobotęoddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – Odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7.Od poniedziałku do piątku godzinach od 9.00 – 12.00 - można zamawiać intencje mszalne na rok 2022Przypominamy, że robimy to TELEFONICZNIE.

8. W przyszłą niedzielę w Oświęcimiu – Brzezince odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą Świętą oraz w I czwartek, I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

10. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Różaniec za Zmarłych – w dniach od 1 – 8 listopada o godz. 16.30.

11. Przypominamy, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła – opuszczając Cmentarz – GASIMY !

12. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii:

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

13. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Lewej Strony Piotrówki - ul. Ks. Olszaka 58, 54, 52, 28, 26 ;