Ogłoszenia duszpasterskie 31.03. - 07.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Raduj się, Jerozolimo - głosi antyfona na wejście liturgii 4 niedzieli wielkiego postu. Kieruje naszą myśl ku niebieskiemu Jeruzalem, w którym kiedyś wszyscy ludzie dobrej woli zamieszkają razem na zawsze. Jeruzalem to również ci, którzy są gotowi słuchać Pana Zastępów, ponieważ Jego słowo uznają za miarę swojego życia : ludzie gotowi do nawrócenia i postępowania zgodnie z wolą Boga, kierujący się miłością bliźniego. Do tego miasta jesteśmy zaproszeni przez Króla niebios. Jak ojciec z miłosierną miłością przyjmuje syna marnotrawnego i przebacza mu, tak samo nasz Ojciec w niebie przyjmuje nas i przebacza, abyśmy z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszyli ku nadchodzącym Świętom Wielkanocnym (tekst Kolekty).

1. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi Ks. Ryszard Sierański z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. O godz. 16.00 - Gorzkie Żale. Msza św. wieczorna z nauką ogólną o godz. 17.00. Po Mszy św. - nauka stanowa dla mężczyzn.

2. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża.

3. W środę - od godz. 13.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca -I Czwartek - modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

- IPiątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św.

- I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

6. Pod dzwonnicą można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki "Caritas", z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną "Caritas " Diecezji Bielsko - Żywieckiej.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Świerczyniec

ul. Strażacka 27, 23, 21, 8, 9, 10