Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.-07.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś na godz.16.30 zapraszamy na „Różaniec do granic nieba”. Msza św. wieczorna o 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia : 

- we wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego 

- w środę - wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika 

- w piątek - wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy 

- w sobotę - wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. We wtorek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 - w kościele parafialnym, zaś w Rudniku o godz.16.00. Na pamiątkę tego wydarzenia będą poświęcone świece Gromnice - znak Chrystusowego światła. Poświęcona świeca Gromnica towarzyszy wierzącym we wszystkich trudnych chwilach życia. W czasie Mszy św. wieczornej dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece i książeczki. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

4. W środę - po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa Św. Błażeja - patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - w I czwartek - od godz.16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi tych, którzy pracują na niwie Pańskiej oraz prosimy o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. - w I piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. Z racji liturgicznego wspomnienia Św. Agaty, dziewicy i męczennicy tego dnia błogosławimy chleb - symbol dobroci, wodę - która jest przeciwieństwem niszczącego ognia, a zarazem czynnikiem podtrzymującym życie i gaszącym pragnienie oraz sól - nieodzowną przyprawę, która nadaje potrawom smak i chroni przed zniszczeniem. - w I sobotę - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca za grzechy świata.

6. Przypominamy, że codziennie o godz. 16.30 odmawiamy „ Różaniec do granic nieba ”.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

8.Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto. 

9. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Odnóżka ul. Cieszyńska 34, 32, 30, 28 ul. Lipowa 4