Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018 - 06.01.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO ŚWIETEJ RODZINY : JEZUSA MARYI I JÓZEFA

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Jozefa. Mamy naszą, polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w gronie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawić czoła potężnym zagrożeniom. Dobrze zatem, abyśmy raz jeszcze spojrzeli na wspólnotę Jezusa, Maryi i Józefa, która też przeżyła trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiary i zaufania Bogu. Ufając że Bóg wspiera swoją miłością i towarzyszy również naszym rodzinom, uwielbijmy Pana Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w znakach świętej liturgii.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. W poniedziałek, 31 grudnia - ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2018. Msza św. dziękczynna i nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez Proboszcza Parafii - w kościele parafialnym o godz. 16.00, zaś w Rudniku o 14.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Odpust zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn "Ciebie Boga wysławiamy ... "

3. We wtorek - 1 stycznia 2019 - NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 17.00 - w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na Świecie.

4. W środę - wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : w Rudniku o godz. 15.30 i w kościele parafialnym o 17.00

6. - I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego . Na sumie o godz. 11.00 wystąpi muzyczny Zespół Młodzieżowy z Kończyc Małych. Po Mszy św. będzie można nabyć kasety z Kolędami w ich wykonaniu.

O godz. 15.00 - zapraszamy na Koncert Kolęd - w wykonaniu organistów i muzyków naszej Parafii. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz.16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W czasie odwiedzin duszpasterskich - Msza św. w środę i w piątek w Rudniku - o godz. 15.30 .

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Stawiska

ul. Miła 11; ul. Krótka 14, 4; ul. Stawowa 6, 16, 18