Ogłoszenia duszpasterskie 30.08-06.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W życiu człowieka były czy nadal są sytuacje, które wymagają podjęcia decyzji odnośnie do powołania i jego realizacji. Pamiętając o tym mamy nadzieję, że Bóg chce nam towarzyszyć na tej drodze i wskazywać właściwy kierunek. Niech uczestnictwo w liturgii wzmocni w nas potrzebę osobistego zaproszenia Pana Boga na świadka naszego modelu myślenia, wypowiadanych słów, czynionych gestów i podejmowanych czynów.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory - w kaplicy Opatrzności Bożej. Msza św. o godz. 17.00 i 19.00 również w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- I Czwartek - od 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła 

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w Rudniku o godz. 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. 

- ISobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Mary Panny. O 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. 

5. W przyszłą niedzielę, 6 września dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony. Msza św. dziękczynna w Rudniku o godz. 9.30, zaś w kościele parafialnym o 11.00. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Początek o godz. 15.00 - w kościele Św. Marii Magdaleny .

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek - od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy : Rodziny Rolników