Ogłoszenia duszpasterskie 3. - 10.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Są takie spotkania, które radykalnie zmieniają życie człowieka. Doświadczył tego między innymi zwierzchnik celników Zacheusz. Był zainteresowany Jezusem, dlatego wszedł na sykomorę. Ku zdumieniu wszystkich Pan podszedł do domu Zacheusza, co wywołało ogólne szemranie mieszkańców Jerycha. Zacheusz uchylił Jezusowi rąbek swojego serca i to zupełnie wystarczyło. Mocą łaski Bożej Zacheusz doświadczył łaski nawrócenia i okazał się gotowy naprawić wyrządzone krzywdy. Przyjmijmy Jezusa z radością, jak Zacheusz i pozwólmy Mu zmieniać nas ku temu, co lepsze.

1. Dziś Różaniec za Zmarłych o 16.30 i Msza św. wieczorna godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. 

2. W poniedziałek, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.

4. W piątek - Msza św. szkolna - o godz. 16.00 - w Rudniku , zaś w kościele parafialnym o 17.00

5. W sobotę, 9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata. Od godz. 9.00 - Odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej

6. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W dniach od 1 - 8 listopada o godz. 16.30 - Różaniec - za dusze zalecane.

8. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz - GASIMY !

9. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej : wtorek - godz. 18.00 ; sobota - godz. 17.00 ; niedziela - godz. 16.30 - nieszpory godz. 17.00 - Msza św. - / do końca listopada /.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Prawej Strony Piotrówki:

ul. Stroma 18, 20, 10, 8, 2 ;