Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019 - 5.1.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Święta Rodzina jest dla nas wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważenia wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2. We wtorek, 31 grudnia - przypada ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2019. Msza św. dziękczynna i nabożeństwo przebłagalne , połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez Proboszcza Parafii - w kościele parafialnym o godz. 16.00, zaś w Rudniku o godz. 14.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Odpust zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn "Ciebie Boga wysławiamy ... ".

3. W środę, 1 stycznia 2020 - NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 17.00 - w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30 Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na Świecie.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu . Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Chrystusowym Kościele. W tym dniu przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. - I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o 17.00 - I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i w I sobotę - godzinę przed Mszą św.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. 

W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Statek

ul. Statek 1, 2, 3, 4, 5