Ogłoszenia duszpasterskie 29.09. - 06.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

odpust ku czci ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szufladkują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. posiadając imię, mamy godność i Bóg może się do nas zwrócić osobiście, bardzo indywidualnie. Teraz zwraca się do nas przez obecnego wśród nas Jezusa, jak również przez braci w wierze zgromadzonych na Mszy świętej. Niesie to za sobą konsekwencje dla naszego życia i sposobu postępowania; nikt nie może pozostawać mi obojętny. Miłość Boga i bliźniego powinny w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, taka jest miara pierwszego i najważniejszego przykazania.

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże wygłosi O. Winicjusz - franciszkanin. Nieszpory o 16.30 i Msza św. wieczorna godz. 17.00 . 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła - we wtorek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła - w środę - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów - w piątek - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu - w sobotę - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. W poniedziałek, 30 września przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, zaś zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Plan Adoracji podany jest w gablotkach przy kościele. 

4. We wtorek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

5. W środę, 2 października na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo małych dzieci z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów.

6. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

- I Czwartek - modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. O 16.30 - Różaniec 

- IPiątek - wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 . Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. 

- I Sobota - oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. O 7.30 - różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 6 października dzieci kl. III, przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce - w Rudniku w czasie Mszy św. o 9.30, zaś w kościele parafialnym o godz. 11.00.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą św. 

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy :

Rodziny z Os. "Karolinka" ul. Miodowa 3, 5, 6, 10 ;  ul. Prosta 6