Ogłoszenia duszpasterskie 29.04 - 06.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W V niedzielę wielkanocną Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbiać Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika

- w środę - wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

- w piątek - wspomnienie Św. Floriana, męczennika

3. W poniedziałek, 30 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci. W tym dniu z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek pielgrzymki celebracją Eucharystii o godzinie 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w czwartek, 3 maja, o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą świętą.

4. We wtorek, 1 maja - rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. W tym dniu modlimy się o Boże błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Nabożeństwa majowe codziennie o 16.30.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek, 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym, zaś w Rudniku o godz. 9.30. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, prosimy także o nowe powołania do służby w Kościele. Jest to także Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. O 16.30 - nabożeństwo majowe.

6. W I piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty i Komunii wynagradzającej za grzechy świata.

7. W I sobotę - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. O godz. 14.00 w Rudniku - Msza św. w intencji Członków OSP Gminy Hażlach.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy:

Babilon

ul. Ks. Olszaka 84, 82, 80, 64

ul. Młyńska 14, 18