Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.-05.12.2021

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Adwent to czas radosnego, a zarazem modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiaj też rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. O godz. 16.30 – nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Roraty – w kościele parafialnym - od poniedziałku do piątku o 17.00, zaś w sobotę o 8.00 Roraty w Rudniku – w poniedziałek, wtorek i czwartek o 7.00, w środę i piątek o 16.00 Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek – święto Św. Andrzeja, apostoła, - w piątek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera - w sobotę – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Przez jej wstawiennictwo modlimy się za górników oraz ich rodziny. Jest to zarazem Dzień modlitw za bezrobotnych.

3. We wtorek po Mszy świętej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej, którzy mają bierzmowanie w grudniu.

4. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. - I Czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy o nowe powołania – także z naszej wspólnoty parafialnej. – I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. – I Sobota czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 11.00 – Msza św. w intencji górników i ich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek – od 16.00 oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

7. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii:

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny dzielnicy : Babilon ul. Ks. Olszaka 84, 80, 82, 64 ; ul. Ks. Młyńska 14, 18