Ogłoszenia duszpasterskie 28.07 - 04.08.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili : Panie naucz nas się modlić. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz .Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas niż my samych siebie ( św. Augustyn ). To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: Proście, a będzie wam dane.

1. Dziś po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców. W ramach akcji " Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa " - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara przeznaczona jest na ten cel. O 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Marty - w środę - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera - w czwartek - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła 

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca 

- I Czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. W tym dniu przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki : odmówienie modlitwy "Ojcze nasz ..." , "Wierzę w Boga Ojca ..." , modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia sakramentalnej spowiedzi i komunii św.

- I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

7. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Osoby, które zgłosiły swój udział w tej pielgrzymce proszone są o dokonanie wpłaty i uzupełnienie danych. 

* osoby dorosłe - 60.- 

* młodzież ucząca się oraz dzieci - 40.- 

* autokar - powrót - 35.- 

* koszulka - 15.- 

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. 

W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Łubowiec ul. Długa 47, 54, 57, 65 ; ul. Ogrodowa 18