Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.-05.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 13 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- W PONIEDZIAŁEK 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po wieczornej Mszy, młodzież klasy VIII będzie miała próbę przed Sakramentem Bierzmowania.

- WE WTOREK 30 czerwca - kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy, zapraszamy młodzież klasy VIII na kolejną próbę.

- W ŚRODĘ 1 lipca - o godz. 17.00, Ks. bp Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy VIII. Młodzież wraz ze świadkami, zapraszamy już na godz. 16.00 na próbę generalną. Pamiętajmy, że wszyscy uczestnicy Uroczystości Bierzmowania zakładają na twarz przepisowe maseczki. Młodzież zabiera za sobą wypełnione karteczki o nazwie "Świadectwo Bierzmowania", z którymi podejdą do Księdza Biskupa.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- W CZWARTEK 2 lipca - zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową Godzinę Świętą, podczas której modlimy się w obecności Najświętszego Sakramentu za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

- W PIĄTEK 3 lipca - obchodzimy święto Św. Tomasza Apostoła. Tego dnia, z racji pierwszego piątku, czcimy też Najświętsze Serce Jezusa.

-W SOBOTĘ 4 lipca - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 7.30 różaniec prowadzony przez róże żywego różańca, a o godz. 8.00 Msza wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP.

2. Bardzo prosimy o zapoznanie się z wykazem nowych opłat cmentarnych, które umieściliśmy na naszej stronie internetowej oraz w lipcowym numerze Anioła Kończyckiego. Zgodnie z zaleceniem, dostosowaliśmy cennik do nowych opłat, które mają obowiązywać w Powiecie Cieszyńskim i na terenie naszego województwa. Na stronie parafialnej szukamy: KANCELARIA - SAKRAMENTY - POGRZEB KATOLICKI. Oprócz cennika miejsc na cmentarzu, znajdziemy tam również informację o dokumentach potrzebnych do załatwienia pogrzebu i kolejność załatwiania spraw związanych z pogrzebem.