Ogłoszenia duszpasterskie 28.05 - 4.06.2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś o godz. 16.30 – nabożeństwo majowe i Msza św. o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

- we wtorek – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji

- w środę - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

3. W poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

I Czwartek – 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się również za wszystkie dzieci z racji przypadającego Dnia Dziecka.

I Piątek - Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną - w Rudniku o godz. 16.00 - w kościele parafialnym o 17.00 Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

I Sobota – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej ( Tel. 33 / 8 569 310 )

5. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek i w niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 – w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Prawej Str. Piotrówki: ul. Wierzbowa 3, 4, 6, 11 ; ul. Kościelna 30, 30 A