Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.-04.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA PALMOWA – WIELKI TYDZIEŃ

  1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Tą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas którego będziemy przeżywali najważniejsze wydarzenia zbawcze, które poprzedziły radość poranka wielkanocnego. Zapraszamy już od Wielkiego Czwartku na obrzędy Triduum Paschalnego, prosząc jednocześnie o przestrzeganie nałożonych na nas ograniczeń epidemicznych. O godz.16.15 tradycyjne polskie nabożeństwo wielkopostne, jakim są Gorzkie Żale. Msza Święta wieczorna o 17.00. Ta niedziela obchodzona jest także jako Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się w intencji młodych ludzi, aby po zakończeniu pandemii wrócili do Kościoła i nie pozostali już na zawsze „wirtualnymi katolikami”.
  2. W związku z nowymi obostrzeniami nałożonymi na nas przez władze państwowe i kościelne, zostaliśmy zmuszeni zaostrzyć restrykcje sanitarne w świątyniach i dostosować się do otrzymanych zaleceń. Do kościoła wchodzimy głównymi drzwiami, wpuszczani przez Pana Kościelnego. Postępujemy zgodnie z jego wskazówkami, zajmując tylko miejsca siedzące oznakowane kartkami. Miejsc stojących zalecenia nie przewidują. Siadamy w wyznaczonej odległości 1.5 metra i dotyczy to także małżeństw. Przychodzimy do kościoła razem, ale siadamy osobno. Pamiętajmy również o obowiązkowych maseczkach.
  3. W Wielki Czwartek zapraszamy na godz.18.00 na uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej, podczas której będziemy wspominali tę pierwszą Mszę w historii świata, podczas której Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i kapłaństwa.
  4. W Wielki Piątek o godz.17.00 tradycyjna Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy. O godz.18.00 rozpoczniemy obrzędy wielkopiątkowe, podczas których będziemy ,jak co roku, przeżywali mękę i śmierć Jezusa na krzyżu.
  5. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz.18.00 na obrzędy wielkosobotnie. Święcenie pokarmów w Kończycach Wielkich o godz. 10.00, 12.00, 14.00, a w Rudniku o 15.00. Gromadzimy się na zewnątrz, wokół kościoła, w maseczkach, zachowując pomiędzy sobą przepisowe odstępy 1.5 metra.
  6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek i wtorek od 16.00. W środę w Rudniku spowiadamy od 15.00, a w Kończycach Wielkich od 16.00. W Wielki Czwartek od 9.00-11.00 spowiedź w Kończycach Wielkich, a w Rudniku od 14.00-15.00.
  7. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższą środę do sprzątania prosimy - Holica: ul. Dolna 26; ul. Górna 13, 17, 19 oraz ul. Zamkowa 14
  8. Za tydzień przypada Niedziela Wielkanocna. Msze święte jak w każdą niedzielę, ale o godz. 9.00 będzie dodatkowa Msza świąteczna w kościele parafialnym zarówno w Niedzielę Wielkanocną jak i w Poniedziałek Wielkanocny. Przypominamy też, że w oba dni świąteczne będzie też w Kończycach Wielkich Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.