Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.-7.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz.16.15 - Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne. Msza św. wieczorna o 17.00. Dzisiaj też modlitwą i ofiarą ( do puszek ) wspieramy dzieci Afryki ( dzieło Ad Gentes ).

2. W czwartek, 4 marca przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

3. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

- I Czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele.

- I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

*Droga Krzyżowa - w Rudniku o 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15 Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. 

* Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15

- I Sobota - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz.7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. Przypominamy, że codziennie /oprócz piątku i niedzieli /- o godz. 16.30 odmawiamy „ Różaniec do granic nieba ”.

5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto.

8. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Statek ul. Statek 1, 2, 3, 4, 5