XXI tydzień 28.01. - 04. 02. 2018

Ogłoszenia duszpasterskie


O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E - / 28.01. - 04. 02. 2018 /

IV N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

W IV niedzielę zwykłą słyszymy słowa Św. Pawła : Chciałbym, żebyściebyli wolni od utrapień. Mamy pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza takich, które rodzą cierpienie, odbierają nadzieję i odwagę, powodują utratę sensu istnienia. Te trudne doświadczenia należy przedstawić Panu Bogu podczas liturgii eucharystycznej. On, jako jedyny, w sobie znany sposób pomoże nam z tych wszystkich doświadczeń wyjść jeszcze bardziej umocnionymi.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory niedzielne, a po nieszporach Msza św. o godz. 17.00

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera - w piątek - święto Ofiarowania Pańskiego - w sobotę - wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika

3. We wtorek, 30 stycznia o godz. 18.00 - Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W środę, po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W I czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

7. W piątek, 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00. Na pamiątkę tego wydarzenia będą poświęcone świece Gromnice - znak Chrystusowego światła. Poświęcona świeca Gromnica towarzyszy wierzącym we wszystkich trudnych chwilach życia. W czasie wieczornej Mszy św. dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece i książeczki. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Jest to I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

7. ISobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa Św. Błażeja , patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. O godz. 15.00 w salce katechetycznej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, przeznaczone na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Karłowiec

ul. Dworska 1, 2 ul. Dębina 7, 11 ul. Zamkowa 27