Ogłoszenia duszpasterskie 27.11. - 4.12.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś I Niedziela Adwentu. Adwent to czas radosnego, a zarazem modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiaj tez rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. O godzinie 16.30 – nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Roraty w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zaś w sobotę o godz. 8.00

Roraty w Rudniku – w poniedziałek, wtorek i czwartek o 7.00, w środę i piątek o 16.00.

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

1. Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę – święto Św. Andrzeja, apostoła - w sobotę – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

2. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

- I Czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele.

- I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobotaoddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, modlimy się za tych, którym patronuje Św. Barbara. Msze św. w intencji Górników i ich rodzin o 9.30 w Rudniku oraz w kościele parafialnym o godz. 11.00. Jest to także Dzień modlitw za ludzi bezrobotnych. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

4. Od przyszłej niedzieli pod dzwonnicą będzie można nabyć świece „ CARITAS” oraz opłatki wigilijne.

5. W godzinach od 9.00 – 12.00 – telefonicznie – można zamawiać intencje na rok 2023. / Tel. 33 8 569 310 /.

6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. , zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę – od godz. 16.

7. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY / ODDZIAŁ HAŻLACH

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Lewa Str. Piotrówki ul. Kościelna 2, 4, 1 ul. Ks. Olszaka 3, 5