Ogłoszenia duszpasterskie 27.01. - 03.02.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA ZWYKŁA

Jako członkowie ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety, pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo Święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim. Mówi ona o spotkaniach z Jezusem, co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest ważna intencja, także po zakończeniu kolejnego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła - w czwartek - wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera - w sobotę - święto Ofiarowania Pańskiego

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę, po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek : w Rudniku o godz.16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

7. - I Sobota - 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem I sobota miesiąca, gdy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku - godz. 9.30. W czasie Mszy św. będą poświęcone świece Gromnice - znak Chrystusowego światła. Poświęcona świeca gromnica towarzyszy wierzącym we wszystkich trudnych chwilach życia.

O godz. 17.00 - Msza św. dziękczynna - okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich Księdza Proboszcza.

W czasie tej Mszy św. - dzieci kl. III, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W I sobotę - od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian.

8. W niedzielę, 3 lutego po Mszach św. będziemy udzielać błogosławieństwa Św. Błażeja, patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Wygoda

ul. Podlesie 3, 7, 18, 13, 4, 2, 1A