Ogłoszenia duszpasterskie 26.09. - 3.10.2021

„ Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów.”  (św. Teresa z Lisieux )

26.09.2021 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

7.30 – Za ++ Władysława Żyłę w rocznicę śmierci, brata Wincentego, rodziców, teściów; domostwo do Opatrzności Bożej.

9.30 - Rudnik : 1. Za + Jana Niemczyk – od córki Barbary z rodziną.

2. + Zygmunta Zahraj

11.301. Za Parafian

2. W intencji Ofiarodawców i Budowniczych

3. W intencji Kapłanów pracujących w naszej Parafii oraz za Zmarłych Kapłanów.

4. Z okazji 60 urodzin Renaty z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Opatrzności Bożej i zdrowie w dalszym życiu.

5. Za + Jolantę Ćwiertnia – od rodziny Piekar z ul. Miodowej i Stromej.

16.00 - Nieszpory: w kościele parafialnym

17.00 - Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Marię, Bolesława Grzybek, Wandę Parchańską, ++ z rodzin Machej i Parchański.

19.00 - Kaplica Opatrzności Bożej : Za + Marię Stolarz – od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej.

27.09.2021 Poniedziałek Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

17.00Kaplica Opatrzności Bożej : 1. Za ++ Annę, Kazimierza, Waleriana Pilch ; domostwo do Opatrzności Bożej.

2. Za + Jolantę Ćwiertnia – od rodziny Wawrzyczek z Gliwic i Leszka Wawrzyczka z Rudnika .

28.09.2021 Wtorek Wspomnienie Św. Wacława, męczennika

17.00Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Michalinę Parchańską w 2 rocznicę śmierci, brata Józefa, rodziców Janinę i Stefana Koza, teściów Zofię, Franciszka Parchańskich, wszystkich ++ z rodzin Parchański, Koza, Świderek, Łupieżowiec, Żyła; domostwo do Opatrzności Bożej.

18.00Kaplica Opatrzności Bożej : 1. Za + Tadeusza Kajsturę – od chrześniaczki Ewy oraz za ++ Ludwika, Marię Hanus, Franciszkę, Pankracego Kamińskich.

2. Za + Leszka Kuchejdę – od rodzin Gabzdyl i Grzebień

29.09.2021 Środa ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW : MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

16.00 - Rudnik: - 1. Za ++ Alojzego, Marię Wawrzyczek, Alojzego, Stefanię Tomica, córkę Annę z mężem, ++ z rodziny; domostwo do Opatrzności Bożej.

2. Za + Krystynę Machej – od rodzin Holeksa i Toberski z Brennej.

17.00Kaplica Opatrzności Bożej : Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła, Chórów Anielskich i całego Dworu Niebieskiego o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla ++ rodziców i syna Jarosława i Radość Nieba.

30.09.2021 Czwartek Wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

17.001. Za ++ Zofię, Jana Gremlik, zięcia Edwarda, wnuczkę Jolantę.

2. Za + Florentynę Pasicką – od Henryka Pisiut z rodziną.

18.00 - Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Emilię, Leona, Helenę, Stanisławę Gabzdyl, Helenę, Karola Machej, syna Leona, rodziców Teresę, Józefa Handzel, Joannę, Franciszka Machej, Mariannę, Józefa Szajter, syna Edwarda, ++ Księży Franciszka Kubaloka i Tadeusza Czerneckiego; domostwo do Opatrzności Bożej.

01.10.2021 I Piątek Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

16.00 - Rudnik : 1. Za ++ rodziców Gustawa, Otylię Wawrzyczek, siostrę Lidię, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Anielę Gabzdyl – od wnuczki Agnieszki z rodziną.

17.00 – Za ++ córki Urszulę i Ewę, rodziców Józefa i Amalię Kwiczala, szwagra Mariana, Justynę, Karola Węglarzy; domostwo do Opatrzności Bożej.

02.10.2021 I Sobota Wspomnienie Świetych Aniołów Stróżów

8.00 - 1. Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

2. Za + Romana Szczypkę – od Alicji i Zbigniewa.

17.00 - 1. Za ++ Bartłomieja Machej, dziadków Annę i Franciszka, wujka Bronisława, ciocię Małgorzatę.

2. Za + Edwarda Matuszek – od zięcia Romana z córkami.

03.10.2021 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 - Za +męża Franciszka Wawrzyczka, syna Bronisława, szwagrów Władysława i Franciszka, bratową Ludmiłę, brata Władysława, rodziców Emilię, Józefa Pupek, Justynę, Franciszka Wawrzyczek, wszystkich ++ z rodziny; domostwo do Opatrzności Bożej.

9.30 - Rudnik : 1. Za + Jana Hanzel, rodziców, ++ Joannę, Józefa Węglorz, syna Franciszka, Annę, Jana Kowalski, + Helenę.

2. Za + Jana Niemczyk – od rodziny Pszczółka

11.00 1. Za ++ Annę, Ferdynanda Węglarzy, Mariana Żmudę, wszystkich ++ z rodzin Węglarzy i Gawłowski.

2. Za + Marię Matuszek – od siostry Elżbiety.

16.30 Nieszpory – w kaplicy Opatrzności Bożej

17.00 - Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Józefa, Zofię Machej, syna Bolesława, córkę Helenę, zięcia Stefana, ++ Józefa, Annę Czepczor, synów Tadeusza, Józefa, dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00 - Kaplica Opatrzności Bożej : Za + Leszka Kuchejdę – od pracowników Urzędu Skarbowego w Cieszynie.