Ogłoszenia duszpasterskie 26.08 - 02.09.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne zawierzenie. Matka Chrystusa jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej, przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej, w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklaracje czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorną służbą wobec tchnienia Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje, Maryja trwa, modli się, bezgranicznie ufa, uważnie słucha i posłuszna Bogu pozwala się Jemu prowadzić.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Moniki

- we wtorek - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

- w środę - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z racji I sobotymiesiąca. O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 1 września w Rudniku odbędą się Gminne Uroczystości Dożynkowe. Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach o godz. 15.00 - w kaplicy Imienia Maryi - w Rudniku.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I sobotę - godzinę przed Mszą św.

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni uczestniczyły we Mszy św., prosząc o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na czas nauki.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Prawej Strony Piotrówki:

ul. Stroma 18, 20, 10, 8, 2