Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.-02.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Racz dać Twemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła ( por. Krl 3, 9). Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy, kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki,, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. Słowo Boże 17 niedzieli zwykłej sięga w głąb tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. Zechciejmy z tego daru skorzystać, uczestnicząc owocnie w liturgii eucharystycznej.

1. Dziś po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców. W ramach akcji "Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa" - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara przeznaczona jest na ten cel. O godz. 16. 30 - zapraszamy na nieszpory niedzielne - do kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - wspomnienie Św. Marty - w piątek - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera - w sobotę - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. 

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W sobotę, 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Jest to zarazem I sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki : odmówienie modlitwy "Ojcze nasz ..." , "Wierzę w Boga Ojca ... ", modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia sakramentalnej spowiedzi i komunii św.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I sobotę - godzinę przed Mszą św. .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Lewej Strony Piotrówki 

ul. Kościelna 2, 4, 1, ul. Ks. Olszaka 3, 5