Ogłoszenia duszpasterskie 26.04 - 03.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco: w kościele parafialnym - 30 osób, w Rudniku - 10 osób, w Opatrzności Bożej - 25 osób

OD 20 KWIETNIA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTYCH ZOSTAŁA ZWIĘKSZONA DO 30 OSÓB - (JEDNA OSOBA W ŁAWCE, SIEDZIMY PO PRZEKĄTNEJ, NA CHÓRZE PRZY ORGANIŚCIE 2 OSOBY, NA ORATERIACH PO 2, W NOWEJ ZAKRYSTII 1, POD DZWONNICĄ 3, KAPLICA JP II 1 OSOBA)

W razie jakichkolwiek nowych zmian, informacja pojawi się na stronie internetowej, dlatego zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.

2. Przypominamy też, że od wtorku po Wielkanocy (od 14 kwietnia) wznowiliśmy odprawianie Mszy Świętych w kościele Opatrzności Bożej - we wtorki i czwartki o 18.00, a w niedziele i święta o 17.00 oraz o 19.00. Mszę o 19.00 wprowadziliśmy po zwiększeniu liczby uczestników, aby dać wiernym dodatkową możliwość uczestnictwa w niedzielnej liturgii. Msza ta została wprowadzona na próbę. Jeśli nie będzie chętnych, pozostawimy tylko jedną Mszę o 17.00.

3. Z racji tego, że Uroczystość NMP Królowej Polski wypada w niedzielę, została ona przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze Św. o 7.30, 9.30 w Rudniku, o 11.00 i wieczorna o 17.00.

4. Od piątku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. Będą one połączone z modlitwami do Bożego Miłosierdzia o opanowanie światowej pandemii koronawirusa.

5. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Wygoda: ul. Wygoda 9, 11; ul. Dworcowa 1 ul. Cieszyńska 70, ul. ks. Kukli 13

Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało ograniczone tylko do wyznaczonej przepisami sanitarnymi liczby wiernych. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne, lub ofiary do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele itp.) Oto numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001, Parafia p.w. Św. Michała Archanioła, Kończyce Wielkie