Ogłoszenia duszpasterskie 25.08. - 1.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi Królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, że tam będziemy? Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągłe zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy świętej. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w Królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - we wtorek - wspomnienie Św. Moniki - w środę - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła - w czwartek - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św. zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni mogły uczestniczyć we Mszy św., prosząc o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na czas nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

7. W przyszłą niedzielę, 1 września odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. 

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: 

Łubowiec ul. Słoneczna 7, 9, 11, 18, 26

W piątek 30.08. - o godz. 17.00 - Msza św. za Feliksa Stoły - ofiarowana od Franciszki Żyła rodziną.