Ogłoszenia duszpasterskie 25.04 - 2.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, nazywana także Niedzielą Powołań. Rozpoczyna ona „Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele”. Niech Chrystus Dobry Pasterz będzie dla nas przewodnikiem na ścieżkach naszego życia, prowadzącym nas bezpiecznie na Niebieskie Pastwiska. Dzisiaj i w kolejne dni - aż do piątku - zapraszamy na godz.16.30 na Różaniec do granic Nieba. Wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.
  2. W czwartek - 29 kwietnia - obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy. Zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której powierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Modlimy się również o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną: - do Rudnika - na godz.16.00 - do kościoła parafialnego - na godz.17.00.
  4. W sobotę - 1 maja - wspominamy św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. Tego dnia modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Jest to także pierwsza sobota miesiąca, więc tradycyjnie zapraszamy na godz. 7.30 na różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe, a na godz. 8.00 na Mszę Świętą wynagradzającą zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali przez cały maj o godz. 16.30 w kościele parafialnym, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożyliście dzisiaj i które składacie cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto parafii.
  7. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców dzielnicy PUDŁOWIEC - ul. Tęczowa 2, 6, 9, 10, 12 oraz u. Topolowa 11