Ogłoszenia duszpasterskie 24. - 31.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco: w kościele parafialnym -45 osób, w Rudniku - 18 osób, w Opatrzności Bożej - 35 osób

Podobnie jak dotychczas, siadamy tylko na miejscach oznaczonych kartkami. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych zaleceń.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- We wtorek - św. Filipa Nereusza, prezbitera. Tego dnia obchodzimy także Dzień Matki. Zapraszamy do kościoła parafialnego już na 16.30. Podczas nabożeństwa majowego i na Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji naszych mam, aby żywym Bóg błogosławił, a zmarłe przyjął do swojej chwały. O godz. 18.00 będziemy się także modlić za nasze mamy w kościele Opatrzności Bożej. Zapraszamy serdecznie. - W piątek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy - W sobotę - św. Jana Sarkandra, prezbitera, męczennika, patrona naszej diecezji. Tego dnia, w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, na Mszy Świętej o godzinie 10.00, biskup Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecamy w modlitwie Chrystusowi Najwyższemu kapłanowi.

3. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. W tym roku są one połączone z modlitwami do Miłosierdzie Bożego o opanowanie światowej pandemii koronawirusa.

4. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek 29 maja - Świerczyniec: ul. Świerkowa 12, 14, 20, 11;

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończymy także nabożeństwa majowe.