Ogłoszenia duszpasterskie 24. - 31.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane; coś nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt po nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się pytania pełne wątpliwości: czy Bóg rzeczywiście istnieje ? Dlaczego dopuszcza tyle cierpienia ? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię : Jestem, który Jestem - jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowanie liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o 16.00. Ofiara zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. Również w tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek - Droga Krzyżowa : w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św.

6. W przyszłą niedzielę, 31 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Sierański z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Plan rekolekcji podany jest w marcowym numerze "Anioła Kończyckiego" oraz w gablotkach przy kościele.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

8. Pod dzwonnicą można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki "Caritas", z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną "Caritas " Diecezji Bielsko - Żywieckiej.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec

ul. Strażacka 35, 33, 31, 29, 27A;