Ogłoszenia duszpasterskie 24.11. - 1.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tytuł, którym dzisiaj w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Jezusa, miał w pierwotnym Kościele swój odpowiednik w postaci greckiego terminu Kyrios. On zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Jemu jest dana wszelka władza na niebie i na ziemi. Służenie Jezusowi Królowi nie oznacza uciemiężenia, lecz wolność, do której zostaliśmy powołani. Jako święty lud naszego Pana Jezusa Chrystusa, oddajmy cześć Temu, który jest Panem i Królem Wszechświata.

1. Dziś o godz. 16.30 w kaplicy Opatrzności Bożej - uroczyste nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś też można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA . Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek - Msza św. szkolna - o godz. 16.00 - w Rudniku , zaś w kościele parafialnym o 17.00.

5. W sobotę, 30 listopada przypada święto Św. Andrzeja, Apostoła.

6. Od ponad pół roku trwa w naszej Diecezji Peregrynacja relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. W najbliższą sobotę 30 listopada - o godz. 11.00- w kaplicy Opatrzności Bożej - Msza św. z udziałem kapłanów dekanatu strumieńskiego. Kazanie wygłosi Ks. Prałat Oskar Kuśka. Na koniec Mszy św. po nabożeństwie ku czci Świętego męczennika Melchiora Grodzieckiego będzie możliwość ucałowania Jego relikwii. Na tą Mszę św. i nabożeństwo zapraszam wszystkich parafian, poczty sztandarowe, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania. Przybędą również goście z innych parafii dekanatu. Liczę na waszą odpowiedzialność i świadectwo wiary i jeszcze raz zapraszam na tą uroczystość do kaplicy Opatrzności Bożej.

7. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

8. W kancelarii parafialnej - w godzinach od 9.00 - 12.00 - można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.

9. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej : wtorek - 18.00; sobota - godz. 17.00 ; niedziela - godz. 16.30 - nieszpory godz. 17.00 - Msza św. - / do 1 grudnia /.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Prawej Str. Piotrówki :

ul. Wierzbowa 16, 43, ul. Olszowa 14, 11, 9