Ogłoszenia duszpasterskie 24.09 -1.10.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Nieszpory odpustowe o 16.30 i Msza św. wieczorna – w kościele parafialnym. Słowo Boże wygłosi Ks. Andrzej Zawada Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca i Św. Kazimierza Królewicza w Rajczy.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w środę – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w czwartek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

- w piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w sobotę – wspomnienie Św. Hieronima , prezbitera i doktora Kościoła

3. W poniedziałek - o 17.00 – Msza św. za + Annę Stoły – od Marty Kordzikowskiej, Anny Wawrzyczek i Teresy Machej - / odprawia ks. Grzegorz poza parafią /.

4. W czwartek od godziny 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej.

5. W piątek – Msza św. szkolna – o godz. 16.00 – w Rudniku ; - godz. 17.00 - w kościele parafialnym Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy świętej.

6. W sobotę – 30 września – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji podany jest w gablotkach przy kościele.

7. W przyszłą niedzielę, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tym dniu o godz. 18.00 – w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników Pielgrzymki do Medjugoria.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Stawiska: ul. Miła 11 ; ul. Krótka 14, 4 ; ul. Stawowa 6, 16, 18