Ogłoszenia duszpasterskie 24.02 - 03.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kto cię prosi, temu daj ! Kto ci zabiera, temu jeszcze dołóż ! Czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą ! Temu, kto cię uderzył w prawy policzek, nadstaw i drugi ! Miłujcie waszych nieprzyjaciół ! Jakie będzie wasze życie, gdy to wszystko uczynimy, gdy owe napomnienia staną się w naszej codzienności rzeczywistością ? Kiedy jednak odważymy się na takie zachowania, wówczas zaczniemy współtworzyć lepszy , bardziej przyjazny i serdeczniejszy świat, a sami poczujemy powiew wewnętrznej wolności dzieci Bożych.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : w Rudniku o godz.16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobota - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę, 3 marca - ostatnią przed tegorocznym okresem wielkiego postu rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.

O godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec

ul. Leśna 19, 17, 15, 11, 9