Ogłoszenia duszpasterskie 23.-30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Katolickim Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Ten dzień ma nam przypomnieć, że nasza otwartość na natchnienia Ducha Świętego jest warunkiem i jednocześnie sprawdzianem naszego dojrzałego chrześcijaństwa.
 2. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi za słowa wypowiedziane na krzyżu, kiedy to ofiarował swój Kościół w macierzyńską opiekę swojej Matki. Msze święte o godz.7.30 i 17.00, a w Rudniku o godz.16.00.
 3. W środę wspominamy św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W to piękne święto tym bardziej zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Modlimy się również o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W ramach Godziny Świętej odśpiewamy Litanię Loretańską.
 5. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą szkolną: - do Rudnika na godz.16.00; - do kościoła parafialnego na godz.17.00
 6. W sobotę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
 7. Przypominamy, że do końca października odprawiamy Msze i nabożeństwa także w kaplicy Opatrzności Bożej. W niedziele Msze Święte będą tam o godz. 17.00 i 19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzisiaj i za tydzień zapraszamy na nabożeństwa majowe do kaplicy Opatrzności Bożej na godz.16.30.
 8. W kościele parafialnym majówki odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz.16.30, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH
 10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców z domów koło dworca: ul. Dworcowa 6, 8, 10; ul. Krótka 1A, 2; ul. Miła 4,8
 11. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która ma nam przypomnieć chrześcijańską prawdę o Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Trzy Osoby Boskie będące Jednym Bogiem to tajemnica, przed którą możemy tylko uklęknąć w pokorze, bo przekracza ona zdolności naszego pojmowania.