Ogłoszenia duszpasterskie 22.-29.09.2024

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 16.30 – nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska – nazywana też „ Nowenną nie do odparcia”. Będziemy polecać sprawy Ojczyzny, Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera - we wtorek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego - w piątek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera - w sobotę – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

3. W poniedziałeko godz. 17.00 – Msza św. za + Henryka Kuś – od byłych pracowników Stacji Paliw „ BABILON” - /odprawia Ks. Grzegorz poza Parafią /

4. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w salce na probostwie.

5. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.00 – w Rudniku i w kościele parafialnym o godz. 17.00 Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy św. Po Mszy św. zapraszamy młodzież na oazę do salki katechetycznej.

7. W sobotę o godz. 10.00 - warsztaty parafialne. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę, 29 września , uroczystość odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła, Patrona naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do baldachimu, dzieci komunijne w strojach, młodzież i panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godziny 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Statek ul. Statek 26, 28, ul. Cieszyńska 52, 56, 43, 48