Ogłoszenia duszpasterskie 22.-29.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem; jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi "otworzyć oczy". Radujmy się dziś ( niedziela Laetare ) z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

1. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu / do puszek / jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 28. rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie.

3. W czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

4. Msze św. w poniedziałek, wtorek i w środę - w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00 oraz w Rudniku o godz. 16.00

5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. 

6. Pod dzwonnicą można nabyć paschaliki "Caritas " z których dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną Diecezji.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. 

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Podkaczok

ul. Spacerowa 63, 59, 57, 55, 43