Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Razem z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. O godz. 16.30 – uroczyste nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj też można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to także główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Swoje imieniny obchodzi dziś Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Biskupa Seniora. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy 

- w środę – wspomnienie Świętych męczenników narodu wietnamskiego Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. W poniedziałek - 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska. Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, naszego patrona. Po Mszy świętej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej, którzy mają bierzmowanie w grudniu.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

6. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy o nowe powołania – także z naszej wspólnoty parafialnej.

7. W piątek – Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży - w Rudnikugodz. 16.00 - w kościele parafialnymgodz.17.00 Podczas tych Mszy modlimy się o błogosławieństwo Boże dla całej społeczności szkolnej w Rudniku i Kończycach W., oraz o światło Ducha Świętego dla uczących i uczących się.

8. W przyszłą niedzielę, 28 listopada rozpoczynamy w Kościele Katolickim okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

9. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00 - można zamawiać intencje mszalne na rok 2022Przypominamy, że robimy to TELEFONICZNIE.

10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek – od 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii:

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny dzielnicy : Babilon ul. Graniczna 3A, 9, 19 ; ul. Ks. Olszaka 86, 90, 78, 92